Марків Гай. Угорники. Місця, Мапи
Page Image
Myroslav Dubei

Марків Гай (Markowy Gaj або Marków Gaj) частина села Угорники, яка знаходиться на південний схід від центру села на межі сіл Глибока та Голосків. З 1800 по 1900 роки на частині території Марків Гаю знаходилося німецьке поселення, а пізніше жили євреї.

Розміщення Марків Гаю на карті 2024 року

(масштаб мапи можна змінювати)

 

Розміщення Марків Гаю на карті 1861 року

(масштаб мапи можна змінювати)

 

Розміщення Марків Гаю на карті 1869 року

(масштаб мапи можна змінювати)

Жителі які жили в Марків Гаю і згадані в архівах:

  1. НАЩУК, Конрад-Міхаель (проживав 2 липня 1892 року у Марковому Гаю (Отинія)
  2. ШАППЕРТ (∞ Дорварт), Марія (проживала 5 березня 1863 року у Марковому Гаю (Отинія)
  3. Йохан Філіп Шолл народився в Коломиї 5 червня 1827 року, помер від легеневої інфекції 5 квітня в Марковому Гаю (Отинія) де і проживав. Родовіл Йохана Угорники Марків Гай
  4. Вероніка Чапла – народилася  24 квітня 1880 року в Надолянах, Польща. Батько — Марцін Чапла, мати – Аніела Дрозд. Була одружена з Антоніусом Гжегорчиком (1873 р.н.) шлюб брали в Марків Гаю, володіли землею в Угорниках у 1904 році. У Вероніки було 2 дітей – Стелла Гжегорчик /1903 і Яніна Гжегорчик /1905. Останнє місце проживання – село Глибока (поруч з Марків Гаєм, Угорники). У записі про шлюб її брата в 1901 році також вказано місце – Марків Гай.

 

Згадки Марків Гаю:

  1. Марків Гай згаданий в GAZETA NARODOWA Nr. 48, Niedziela 28 Lutego 1864 (сторінка №3, друга колонка зліва внизу, початок “Z Holoskowa…“).
    Також можете переглянути випуск цієї газети за посиланням – [посилання].
    Переклад:З Голоскова. 14 числа 1864р. з Тисмениці приїхав комісар безпеки Ґаспарідес і окружний урядник Турчак разом з 8 солдатами, 4 охоронцями і 3 жандармами на хуторі Марків Гай і оточили всі господарські будівлі, увійшли в місця, вказані доносчиком, і забрали 10 пакунків готового вантажу. Все пройшло в порядку. Того ж дня було полювання в Голоскові в лісі, більше версти. Сусідських лісників і єгерів було до 20 осіб, в тому числі пан Бехт, орендар Маркового Гаю. Тож комісар безпеки вислав патруль із кількох солдатів і жандармів, щоб арештувати не тільки пана Бехта, але й усіх мисливців, бо колоніст сказав, що повстанців прислали 6 возів, навантажених на полювання. Пан Гаспарідес, комісар безпеки, не чекаючи результатів надісланого патруля, поїхали до Струпкова, сусіднього села з колоністами, і залишив там пана Турчака. Надісланий патруль під багнетами привів усіх мисливців на хутір Марків Гай, а Турчак, знаючи всіх особисто, звільнив Тикліза, крім пана Бехта, який був заарештований і зараз перебуває у станіславівській тюрмі. Пан Бехт – уродженець Вюртемберга. Треба додати, що цих мисливців водили під багнетами через три села, тобто Сідллище, Молодилів і Голосків. Сільські люди видивлялися на дороги з усіх сіл, і це справило на них велике враження. Таким чином операція, яка мала тривати 3 дні, закінчилася за 2 години.”
  2. “Оперативні файли від 1 липня 1916 по 31 серпня 1916: бої на Пруті (Пірс-Дора), підпорядкування VIII корпусу 3-й армії, базування в Надвірній, на позиції під Оттинією (група Гадфі), гарячі бої під Марковим Гаєм (відступ), бої біля Ворони та на позиції біля Бистриці Солотвинської в Посічі.” [посилання]

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *