Монети сучасних та вже неіснуючих держав, невизнаних країн, залежних територій, територій з невизначеним статусом і валютних союзів з моєї приватної колекції.
Інформацію про деякі монети взято з сайту uk.ucoin.net
5 останніх доданих монет
Україна
Держава Україна [1992 - 2023]
1 гривня = 100 копійок
10 гривень
Пам'ятна монета
Національний банк України 11 жовтня 2024 року, у День фахівців логістичного забезпечення ЗСУ, ввів у обіг нову обігову пам’ятну монету "Сили логістики Збройних Сил України". Презентували її заступник Голови Національного банку Олексій Шабан та заступник командувача Сил логістики Збройних Сил України полковник Сергій Артамощенко. Нова монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячується військовим логістам, які створюють міцний тил для українських воїнів та забезпечують безперебійність постачання всього необхідного для захисників та захисниць України.
Про дизайн монети
Обігова пам’ятна монета “Сили логістики Збройних Сил України” має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом. Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та Державний герб України. На реверсі монети по колу розміщено написи: "СТАЛЕВА МІЦЬ, НЕПОХИТНА ВОЛЯ!" і "СИЛИ ЛОГІСТИКИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ". Головним елементом композиції є зображення беретного знака Сил логістики ЗСУ, в його основі – стилізований контур фортеці з чотирма бастіонами, на який накладено схрещені мечі руків’ями донизу з лезами, що переходять у пшеничні колоси, та жезл Меркурія, розташований вертикально. На задньому тлі монети схематично зображені топографічні карти. Дизайн реверсу монети створили Тетяна Балута та Володимир Дем’яненко. Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Сили логістики Збройних Сил України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.
Про обіг та реалізацію монети
Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться такі монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет. Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети "Сили логістики Збройних Сил України" (500 тис. шт.) буде сформована в спеціально оформлені ролики. Ролик міститиме 25 таких обігових пам’ятних монет. На сувенірному папері, у який запаковано кожний ролик, розміщено зображення беретного знака Сил логістики Збройних Сил України та елементів, які імітують топографічні карти доріг і фрагментів наземної місцевості. Тираж роликів – 20 тис. шт.
Роки в колекції: 2024
Польща
Третя Республіка [1990 - 2023]
1 Злотий = 100 Грошів
2 злотих
Пам'ятна монета
Польські футбольні клуби - Варта Познань
Маса (g): 8,15
Діаметр (mm): 27
Товщина (mm): 2,12
Роки в колекції: 2013
Україна
Держава Україна [1992 - 2023]
1 гривня = 100 копійок
Коломия 780
Сувенірна монета
Пам’ятна монета до річниці першої літописної згадки про Коломию — це благодійний проєкт, який реалізовують військовий капелан Василь Довганюк та сім’я Мельників.
Ці сувеніри карбує Монетний двір Закарпаття, на них зображено три архітектурні пам’ятки міста: Коломийська ратуша, Музей писанкового розпису та Катедральний собор. На звороті є гравюра з історією міста, де чумаки везуть сіль попри Прут. Із цього і починалася Коломия як місце торгівлі: чумаки возили сіль через Коломию, тому їх і кликали коломийцями.
Роки в колекції: 2021
Україна
Держава Україна [1992 - 2023]
1 гривня = 100 копійок
10 гривень
Пам'ятні монети
ППО - Надійний щит України
Цинк з нікелевим покриттям, 6.4g, 23.5mm
Роки в колекції: 2023
СРСР
Радянський союз [1961 - 1991]
1 рубль = 100 копійок
1 рубль
ПАМ'ЯТНА
XX років перемоги над фашистською Німеччиною
Мідь-Цинк-Нікель, 9.85g, 31mm
Y# 135 · Пам'ятні монети
Роки в колекції: 1965