Стоїть друга зліва – Лесюк Анеля, сидить справа – Кіндрацька-Сенюк (вул. Замлинівка).
Синагога знаходилась неподалік теперішнього магазину “Спар”. Синагога на карті 1929-1939рр. Орієнтовно там, де будинок культури.
Ця синагога збудована на поч. ХХ ст. (До неї, в Отинії були дві деревяні божниці, одна із них знаходилася по праву сторону від теперішного ощадбанку). У 20-х роках рабином синагоги був Хаїм Хаґер, відомий своїми коментарями до Тори. В 30-х роках він переїхав до Станіслава, де отримав титул “Отинійський ребе”. В Станіславі проживав у розкішному будинку із надвірними спорудами. Тепер там розміщується обласна інфекційна лікарня. За німців , біля синагоги утворили гетто, звідки везли на страту отинійських жидів. Отинійську синагогу демонтували у 50-х рр., будівельний матеріал пішов на побудову соціалізму. Сучасне приміщення “Ощадбанку” (1910 року) було у власності Розенбергів. В будинку була галантерейна крамниця. Торгували жіночими сумочками, рукавицями, шкарпетками, біжутерією… За німців будинок використовувало німецьке гестапо, затриманих тримали у підвалах будинку. З приходом радянського гестапо, тут утримували повстанців і їх симпатиків. Підвали заливали водою, внаслідок чого багато затримних померло від переохолодження. Із сім’ї Розенбергів залишилася тільки малолітна дівчина на ім’я Малка, яка була в’язнем концтабору Освенцім. 7 березня 2011 р. вона відвідала Отинію. В короткім відео-ролику (ютуб) згадала своє дитинство. В кадрах відео на Отинійському ринку зафільмовано отинійських людей, яких вже немає.
⇒ Руслана Крицька-Петровська Під другим номером я впізнала свою сусідку Лесюк Анельку,вона мала одну дочку,яка зараз проживає в Молдавії.Моя баба казала,що в неї жили жиди.Ще під час війни,баба розказувала,що в пшениці переховувалась одна жидівка з дитиною,і вона її годувала,а потім прийшов приказ ,хто буде переховувати жидів їх розстрілюють.Обдуривши ,німці сказали щоб жиди зібралися в центрі що будуть їх вивозити,і баба,це сказала тій жидівці,а потім взнала,що їх розстріляли,її це мучило ціле життя.
Допис про синагогу – https://numizmat.org.ua/villages/otinijska-sinagoga/
Додати коментар