⇦ до списку всіх фото

Закрівці

1941

Закрівці 1942 рік

Після проголошення відновлення Української Народної Республіки в Львові 30 червня 1941року, по всій Західній Україні встановилась українська влада. Відновилась Просвіта, Українські партії та почалось бурхливе українське відродження, заборонене радянською владою з 17 вересня 1939 року. В Отинії привселюдно знесли пам’ятник Леніну. Юнаки з нашого села – Кармаліта Казимир 1925 р.н. та інші, вилізли на пам’ятник, відбили вуха, ніс, під сміх людей, а потім розбили цілий пам’ятник. Він стояв посередині ринку, зараз там територія греко-католицької церкви. В Закрівцях та й в інших селах люди раділи відновленню України. Там де зараз автобусна зупинка біля колгоспу чуть ззад була насипана могила Січовим Стрільцям. Відновлено хор та драмгурток Просвіти. Саме на цій світлині бачимо наших просвітян, які всі влились в національно-визвольну боротьбу і потім були засуджені радянською владою. Доречі, всі були греко-катилицького віросповідання, інших в селі ще не було, допоки не прийшла московська церква.
Інформація і фото від Михайло Мартинюк

Михайлишин Михайло Васильович довгий час працював в Америці з односельчанам. Заробивши трохи доларів, приїхав додому і купив землю де колись був вже занепавший Двор (Dwor), побудував хату та хліви. В 1940 році його і всю сімю засудили, як куркуля, буржуя. Потім, після війни, на тому місці постав колгоз.
Про Dwor читайте тут: https://numizmat.org.ua/…/moderni-zakrivczi-melniki…/

Список реабілітовани та загиблих в боротьбі з комуністичним режимом жителів села Закрівці – https://numizmat.org.ua/villages/represovani-z-zakrivcziv/

Деталі та обговорення фото за посиланням нижче:

https://www.facebook.com/groups/ugornyky.history/post/

Переглянути інші записи категорії Закрівці можна за посиланням https://numizmat.org.ua/Закрівці

Якщо у вас виникають питання, пишіть нижче в коментарях даного допису або адміністраторам Леся Верещинська чи Мирослав Дубей.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *