⇦ до списку

Отинія

1989

Відкриття і освячення могили Українських Січових Стрільців, жовтень 1989 р.
14 жовтня, в День Покрови Пресвятої Богородиці, на місцевому цвинтарі відбулося посвячення відновленого пам’ятника «Борцям за волю України». В Отинії, це місце ще знане як могила Українських січових стрільців. У 30-х роках ця могила була символом протистояння місцевого осередку «Просвіти» і провладних шовіністів. Декілька разів могилу руйнували, зрізали хрест. Однієї ночі наші хлопці зробили засідку на цвинтарі і добряче відлупцювали кривдників; це породжувало нові конфлікти. Неприємностей із поліцією зазнав Іван Григорук за те, що почепив на могилі січовиків тризуб. 1937 року, за аналогічну дію батьки Михайла Крицького з Угорник, змушені були продати корову, щоб оплатити штраф. Напередодні Зелених свят 1938 року, за відновлення могили січових стрільців, організатори Михайло Хоміцький і Микола Малярчук отримали по 15 діб арешту. В жовтні 1989 року за участі отинійських осередків УГС і НРУ відновлено і посвячено могилу, (останній раз, до 1989 року, відправу за участю священника було проведено на Зелені свята 1943 року). Під час посвячення могили 1989, працівник КГБ, якого наші хлопці знали, ретельно фотографував це дійство для звіту. Ініціатор і організатор спорудження пам’ятника «Борцям за волю України» – учителька математики Отинійської школи, пенсіонерка, активістка національного Відродження – Ткачівська-Кваснюк Віра Онуфріївна, яка постійно доглядає за цією могилою.
Фото та текст михайло хавлюк

 


Andre Oleniak

Даний хрест таємно теслював від комуністів робив майстер-столяр мій стрий Оленяк Степан Антонович, дубовий на віки зроблений, нащо зламали. Коли шістірки донесли кгб що столярці колгоспу роблять хрест з написом “Борцям за волю України”, то мій Стрий і зав.току Сушириба Михайло несли хрест з столярки на тік, щоб сховати в зерно. Коли донесли і сховали, то Михайло сказав : “Ми Анонович як ті стрільці дотянули наш хрест і сховали. Ніяких сексоська наволоч небачила нас.” хрест був важкий дубовий до 200кг,а вони були літні люди, відстань 300мет, герої🇺🇦. Нащо зламали хрест 🤔 після того почалась війна. Робочі що робили новий памятник казали мені, що хрест демонтували що 100років міг стояти. Не все нове що немає історію добре.

Деталі та обговорення фото за посиланням нижче:

https://www.facebook.com/groups/ugornyky.history/posts/1664267037670713/

Якщо у вас виникають питання, пишіть нижче в коментарях даного допису або адміністраторам Леся Верещинська чи Мирослав Дубей.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *