⇦ до списку всіх фото

Отинія

1937

На ринковій площі в Отинії під час свята врожаю в 1937 році
На коні, перший зліва – Станіслав Петровський. Вершники вклоняються багаторічному директору школи в Отинії, що йде праворуч від них,
Альбіну Цапію (пан з ціпком). Після війни він викладав у школах в Зеленій Гурі.

Оригінальний підпис:
“Na rynku w Otyni w czasie dożynek w 1937 roku. Na koniu pierwszy z lewej strony Stanisław Piotrowski. Jeźdźcy kłaniają się idącemu z ich prawej strony wieloletniemu kierownikowi szkoły w Otyni, Albinowi Capijowi (pan z laseczką). Po wojnie uczył w szkołach w Zielonej Górze.”

Віталій Музика

Де саме ринкова площа, хто підкаже? Здається, мені , що це те місце якраз проти “Ощадкаси”. Там, як і нині, були адмінспоруди, лише ближче до дороги.

Олександра Гречух

Віталій Музика ні, я пам’ятаю будинки навпроти ощадкаси, вони були біля самого тротуару і зеленої зони там не було. В одному з цих ошатних будинків був магазин канцтоварів. Батьки розказували, що це були будинки в основному єврейські. Дуже шкода, що їх знищили,вони дуже гарно виглядали. Зараз в Отинії подібного будинку не має.

Віталій Музика

Олександра Гречух Я був малим, але добре пам’ятаю ті забудови і добре пам’ятаю “Культмаг”. Ті будинки я пам’ятаю тому, що на поч. 70-х р.р. моя мама працювала в Отинійському ССТ і часто збирала виручку по магазинах. Згаданий ‘Культмаг” знаходився в будинку, що 3-ій зліва, а з протилежного боку будинку був склад промтоварів. Чому я так добре пам’ятаю? Все банально просто–не було з ким залишити “малу нендзу”. А будинки були єврейські.

Віталій Музика

Я твердо не переконаний, але чомусь мені так пам’ятається. Може й помиляюся–всяке може бути. Але “Культмаг” запам’ятав ще тому, що там торгувала угорницька жінка, нам знайома.

Олександра Гречух

Віталій Музика значить пам’ять мене ще не підводить. Дійсно, були 3 гарні будинки. А ще бабуся Рузя розказували, що за німців, одної неділі, десь біля крайнього будинку, німці вбили лікаря єврея(вона називала прізвище, але я не запам’ятала). І всі люди, які вийшли з церкви були перелякані, бо ця трагедія сталася під час служби.

Віталій Музика

Цю саму історію я почув від покійної Марисі Макогоняк з Угорник. Це сталося під час відправи в Долішній церкві, в перший день приходу німців. Зі слів оповідачки люди, що вийшли з церкви, побачили застреленого отинійського лікаря-єврея на дорозі босого, але сорочці і райтках. Виходить, історія правдива.

Леся Верещинська

Віталій Музика Це зараз орієнтовно площа перед будинком культури. Деякі коментарі стосовно цього можна прочитати у наступних дописах :

Леся Верещинська

Біля Станіслава Петровського Йосип Врубель.

михайло хавлюк

Площа Ринок знаходилася нпроти теперіщнього ресторану “Троянда”, кафе “Візит”.

Деталі та обговорення фото за посиланням нижче:

https://www.facebook.com/groups/ugornyky.history/post/

Переглянути інші записи категорії Отинія можна за посиланням https://numizmat.org.ua/Отинія

Якщо у вас виникають питання, пишіть нижче в коментарях даного допису або адміністраторам Леся Верещинська чи Мирослав Дубей.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *