⇦ до списку всіх фото

Отинія

1907

Отинія. Машинна фабрика Бредта, 1907 р.

Машинна фабрика Бредта, де працювало більше 400 людей. Знаходилась біля вокзалу. 1907 р.

Значно розширено і змодернізовано.
ФАБРИКА МАШИН І ЛЕВАРНЯ ЧАВУНУ Бредта в Отинії виробляє:
У ВІДДІЛЕННІ 1 БУДОВА МАШИН: машини парові і локомобілі потужністю до 500 к.с.для руху з використанням пари насиченої і перегрітої, забезпечує найбільшу екномію в паливному матеріалі. Обладнання для пивоварень, лікеро-горілчаних, фабрик дріжджових, лісопилень, інструменти для глибокого буріння, обладнання для боєнь, млинів і т.п.
У ВІДДІЛЕННІ 1 б. БУДОВА РІЛЬНИЧИХ МАШИН: локомобіль, молотарка парова, бігові і ручні, бігова доріжка, млинки для чищення збіжжя, січкарні і преси і дробарки до олії.
У ВІДДІЛЕННІ ІІ. ЗАЛІЗНА КОТЕЛЬНЯ ОБЛАДНАНА ПНЕВМАТИЧНОЮ УСТАНОВКОЮ: парові котли всіх систем і всіх розмірів, пароперегрівачі, апарати, залізні конструкції, газові установки, резервуари, котли кип’ятильні дд пивоварів до готування їжі на пару, охолоджувачі.
У ВІДДІЛІ ІІІ. ЛЕВАРНЯ ЧАВУНУ І МЕТАЛУ: відливки металеві і чавунні машинні і будівельні відповідно до власних і представлених моделей, аж до ваги 5000 кг, одної штуки.
У ВІДДІЛІ ІV КОТЕЛЬНЯ МІДНА:апарати лікеро-горілчаних заводів та пивоварів, трубопроводи, посудини всіх видів і т.д.
ЗАМОВЛЕННЯ ДЛЯ НАС ПРИЙМАЄ ТАКОЖ НАШ ІНЖЕНЕР ПАН ГЕНРІХ КАЦЕНЕЛЛЕНБОГЕН, ЯКИЙ ПРОЖИВАЄ У ЛЬВОВІ НА ВУЛ. ЗИГМУНТОВСЬКА 1.11 А
Отинія. Машинна фабрика Бредта, 1907 р. 2
Отинія. Машинна фабрика Бредта, 1907 р. 3
Отинія. Машинна фабрика Бредта, 1907 р. 4
В 50-тих роках XIX століття в Отинії була заснована фабрика сільсько-господарських машин Бредта. Перед першою світовою війною в цій фабриці працювало 1000 робітників. Хоч умовини праці були дуже важкі, але для малоземних отиніян, це був великий соціальний здобуток. Під час першої світової війни фабрика була знищена.
З книги “Almanakh Stanyslavivskoi zemli zbirnyk materiialiv do istorii Stanyslavova i Stanyslavivschyny”
Бредт збудував завод в Отинії тому, що:
1. через Отинію проходила залізниця (доставка матеріалу і палива для роботи заводу, а також вивіз готової продукції).
2. в Отинії була німецька колонія на Мікульсдорфі, де прпоживало приблизно 300 осіб. Друга німецька колонія наз. Бредгайм, розташована в районі села Сідлище, де німці спорудили кірху (церкву), яка зараз у користуванні греко-католицької громади. Ще й сьогодні в Сідлищі проживають нащадки колоністів з німецькими прізвищами: – Айб, Крупа, можливо, що є й інші. А завод збудовано в першу чергу для німецьких робітників.

Деталі та обговорення фото за посиланням нижче:

https://www.facebook.com/groups/ugornyky.history/post/

Переглянути інші записи категорії Отинія можна за посиланням https://numizmat.org.ua/Отинія

Якщо у вас виникають питання, пишіть нижче в коментарях даного допису або адміністраторам Леся Верещинська чи Мирослав Дубей.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *