“Трилон Б” – засіб для чистки монет.

Трилон Б – універсальний засіб для чищення монет з міді, бронзи, срібла і нікелю.

Розчин: на одну літру води 100 мл даного чудо-порошку (тобто 1 до 10).

Процес очищення: в НЕметалеву посудину насипаємо приблизно три чайні ложки трилону (далі – порошку) і заливаємо теплою або гарячою водою (чим більша температура тим швидше проходить процес, але і кип’яточок не потрібно заливати!). Розмішуємо дерев’яною або пластмасовою палочкою. Потрібно пам’ятати що опускати в розчин потрібно монети одного (однорідного) матеріалу (металу) не можна в одній тарі мити монети з різного металу наприклад царську мідь і радянську “капєйку”).  Через 5-15 хвилин витягаємо монету і змиває коричневий наліт зубною щіткою і милом.  Якщо “наліт” на монеті незначний то можна і менше часу тримати монету в розчині. Також можна періодично витягати монети чи монету з розчину чистити і знову занурювати у розчин щоб він активніше впливав на нові відкриті шари. Важкі монети і монети з дуже великим окисом можна залишити на добу (чим шар окислів темніший і товстіший, тим більшого по тривалості впливу реактиву повинна піддатися монета). При цьому треба пам’ятати, що працювати з реактивами треба в гумових рукавичках, брати монету пінцетом. Після чистки трилоном монету треба промити чистою водою і висушити.

Трилон використовується для зняття окислів міді і срібла, сам метал трилон фактично не їсть, але за процесом треба стежити !!!

Давніше чистив монети такі як центи США або монети Великобританії в оцті (стояли так десь по 15-20хв.), а після того трошки зубної пасти на стару щітку і чистив монету, після того блиск був неперевершений, але з часом після такої чистки в альбомі монета сильно тьмяніла, тому такий спосіб чистки “відправлю” до негативних 🙁

Я купував “Трилон Б” в місті Івано-Франківську на “п’яному” базарі – 100 грамовий пакетик вартує приблизно від 25 до 45 гривень (можна поторгуватися).

 

Декілька відео як чистити монети Трилоном Б:

1. https://www.youtube.com/watch?v=GKrTXMbDUwU&fbclid=IwAR3N_NlCgKxizc5GzabrDtMu3Fi5nO0nVWm1GzZRt1cEyyVH2hVNSgiPDoo

2. https://www.youtube.com/watch?v=2FymiaQFAUY&fbclid=IwAR1TpoFod-7PDXxaq3-nSlrLJxgC3NzRMWAnsWWSvirsj8S4x6QYsW9CVBI

3. https://www.youtube.com/watch?v=1uILS03VZbc&fbclid=IwAR26Svl8doR8VxTpffG1-qeJ8FIiDW0UWoexu5wPPrOOMntjZ0sm1tV6fbY

Iнформацію взято з сайту UK.UCOIN.NET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *